Mapy zasadnicze Warszawa

Daj nam Impuls

Mapy zasadnicze

Chęć realizowania założeń projektowych i rozpoczęcia robót budowlanych, wymaga od inwestorów dopełnienia szeregu potrzebnych formalności oraz skompletowania niezbędnej dokumentacji. Jednym z podstawowych elementów każdej inwestycji, tuż obok opracowania kartograficznego w postaci mapy ewidencyjnej, jest mapa zasadnicza działki. Dokument ten prawnie jest własnością Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego.

Mapa zasadnicza

to opracowanie geodezyjne terenów w całej Polsce, którego aktualizacją zajmuje się starostwo powiatowe danego regionu lub, w wyjątkowych przypadkach, gmina. Mapa zasadnicza działki zawiera takie informacje jak rozmieszczenie gruntów, obiektów budowlanych, dróg, a także dane na temat uzbrojenia i ewidencji wybranego terenu i układy współrzędnych. Wszystkie informacje, zawarte w mapie zasadniczej, dostarcza Państwowy Rejestr Granic i Powierzchni Podziałów Terytorialnych w Kraju.

Mapa zasadnicza działki

Inwestorzy ubiegają się o otrzymanie kopii mapy zasadniczej działki, by wykorzystać ją do celów ewidencyjnych, gospodarczych lub budowlanych. Mapa zasadnicza może okazać się niezbędna, gdy inwestor planuje podzielić lub scalić nieruchomość. Co więcej, o mapę zasadniczą należy wystąpić także w momencie wstępnego rozpoznania możliwości wykonania przyłączy.

Otrzymanie mapy zasadniczej działki w Warszawie pozyskuje się, składając wniosek w Powiatowym Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. W prośbie o udostępnienie mapy zasadniczej powinny znaleźć się oczywiście dane osobowe inwestora, cel, do którego mapa zasadnicza działki zostanie wykorzystana, a także forma, w jakiej ma zostać wydana (cyfrowej, papierowej lub w obu egzemplarzach). Wniosek o geodezyjną mapę zasadniczą można złożyć osobiście lub wypełnić formularz online z pomocą Profilu Zaufanego.

Mapa zasadnicza Warszawa

Nasza firma, oferująca usługi z zakresu geodezji i kartografii, działa kompleksowo, dlatego inwestorom może zaproponować pomoc w kwestiach formalno-prawnych. Zespół doświadczonych, wykwalifikowanych fachowców przygotuje niezbędną dokumentację i złoży wniosek o wydanie mapy zasadniczej działki w Warszawie lub okolicznych miejscowościach, położonych w województwie mazowieckim. Zajmiemy się również realizacją założeń projektowych i całościowym opracowaniem geodezyjnym inwestycji budowlanej. Zapraszamy do kontaktu, jeśli poszukują Państwo wsparcia w kwestiach formalnych, m.in. uzyskaniu mapy zasadniczej działki i nie tylko.

Warto nam zaufać – nasi geodeci to doświadczeni eksperci, którzy znają się nie tylko na pomiarach, ale i umieją rozmawiać ze wszystkimi stronami zainteresowanymi podziałem. Nawet w sytuacjach problematycznych, pomożemy wypracować zadowalający kompromis.