Ile kosztuje wykonanie mapy do celów projektowych?

Wykonana przez mającego odpowiednie uprawnienia geodetę mapa do celów projektowych jest jednym z dokumentów wymaganych do uzyskania pozwolenia na budowę. Da inwestorów stanowi więc podstawę dla projektowania konkretnego obiektu, niezależnie od jego wielkości, charakteru czy przeznaczenia.

Szacując koszty przygotowania dokumentacji pozwalającej na rozpoczęcie inwestycji, wiele osób zastanawia się, ile kosztuje wykonanie mapy do celów projektowych. Obecnie geodeci w Warszawie ustalają stawki indywidualnie. Te najczęściej zaczynają się od 800 złotych.

Z czego składa się i jak wygląda mapa do celów projektowych?

Mapa do celów projektowych opiera się na mapie zasadniczej i zawiera te same treści, przede wszystkim zaś wskazuje uzbrojenie terenu w media. Dokument musi uwzględniać także wszelkie linie graniczne, m.in. miejsca o odmiennym przeznaczeniu, zawarte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, linie rozgraniczające z MPZP itp.

Przygotowana przez geodetę z Warszawy mapa do celów projektowych musi zostać opieczętowana klauzulą, która potwierdza jej autentyczność i zgodność ze stanem faktycznym. Zazwyczaj do projektów architektonicznych domów wystarczają mapy wykonane w skali 1:500 albo 1:1000.

Kiedy potrzebna jest mapa do celów projektowych?

Jak sama jej nazwa wskazuje, mapa do celów projektowych jest dokumentem, w jaki muszą wyposażyć się wszyscy inwestorzy, architekci, projektanci. Najczęściej są to osoby prywatne, planujące rozpoczęcie budowy domu jednorodzinnego na swojej posesji, ale dotyczy to oczywiście również inwestorów z sektora publicznego i przedsiębiorców. Dokument jest przygotowywany na polecenie samego inwestora i to on musi zadbać o jego pozyskanie. Chcąc rozpocząć dowolną inwestycję związaną z budową, zainteresowany musi zgłosić się do właściwego geodety.

Mapa do celów projektowych – cena

Obecnie geodeci w Warszawie nie mają sztywno ustalonych cen dla swoich usług. Oznacza to, że za mapę do celów projektowych cena może być różna i zawsze jest ustalana indywidualnie. Szacunkowo jednak można przyjąć, że koszty przygotowania takiego dokumentu będą wahać się w granicach od 800 zł do ponad 2000 zł dla domu jednorodzinnego.

Również okres oczekiwania na wykonanie mapy do celów projektowych może być bardzo różny. Zależy nie tylko od czasu, jakiego potrzebują urzędnicy Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, ale też sami geodeci w Warszawie. Całość może potrwać od 2 do 8 tygodni.

Komu warto zlecić wykonanie mapy do celów projektowych?

W każdym wypadku wykonanie mapy do celów projektowych warto zlecać jedynie najlepszym geodetom z Warszawy, mającym duże doświadczenie w tej materii oraz niezbędne kwalifikacje i uprawnienia. Doświadczenie firmy oraz liczba zrealizowanych przez nią dotychczas zleceń będzie wskazywało na profesjonalizm, precyzję i zaangażowanie w zrealizowanie zlecenia w możliwie najkrótszym czasie. Rzetelnie opracowana mapa do celów projektowych jest bazą do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę, dlatego jej przygotowanie warto zlecić specjalistom.

Jedną z firm geodezyjnych w Warszawie, która od lat realizuje podobne zlecenia dla swoich Klientów, jest nasza marka – GEOIMPULS. Jeśli masz nadzieję na szybkie i rzetelne opracowanie mapy do celów projektowych dla swojej inwestycji w atrakcyjnej cenie, sprawdź naszą ofertę.